Strona głównaObsługa klienta (kolumna w stopce)Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Warunki zwrotu towarów:

 1. Klientowi będącemu konsumentem w związku z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, przysługuje prawo do dostąpienia od umowy zwartej na odległość bez podawania przyczyny.
 2.  Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje w terminie 14 dni od momentu objęcia Towaru w posiadanie przez Klienta lub osobę trzecią przez niego wskazaną inną niż przewoźnik.
 3. Klient może odstąpić od umowy, składając oświadczenie i przesyłając je drogą elektroniczną na adres sklep@traperski.pl lub na adres pocztowy Sprzedawcy. Oświadczenie powinno zawierać:

- dane transakacji:  nr aukcji, datę zawarcia transakcji, nazwę przedmiotu podlegającego zwrotowi

- dane klienta: Imię i nazwisko, adres pocztowy, adres mailowy, nr telefonu do kontaktu, nr rachunku bankowego

 1. Do zachowania terminu określonego w ust. 2 wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy przed jego upływem.
 2. Sprzedawca niezwłocznie potwierdzi Klientowi otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu umowy.
 3. Sprzedawca niezwłocznie, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, zwróci Klientowi wszelkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.
 4.  Jeżeli Klient wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Kupującemu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
 5. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze Towar od Klienta, może wstrzymać się ze zwrotem otrzymanych płatności do chwili otrzymania Towaru z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jego odesłania, w zależności od tego które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 6. Klient ma obowiązek zwrócić zakupiony towar Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni, od dnia w którym odstąpił od umowy, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze Towar. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru przed jego upływem.
 7. Klient ponosi  bezpośrednie koszty zwrotu Towaru, . Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru cech i funkcjonowania Produktu.
 8. Warunki reklamacji:

  1. Zgodnie z art. 556 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta, jeżeli sprzedany Towar ma wadę fizyczną lub prawną. Sprzedawca jest zwolniony z odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli Klient wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy.

  2. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od dnia wydania Towaru Klientowi. W przypadku Towaru używanego Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady stwierdzone przed upływem roku od dnia wydania Towaru Klientowi.

  1. Zgłoszenie o wadach Towaru należy przesłać drogą elektroniczną na adres sklep@traperski.pl lub pisemnie na adres siedziby Sprzedawcy.

  4. Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane:

   - dane transakacji:  nr aukcji, datę zawarcia transakcji, nazwę przedmiotu podlegającego zwrotowi

  - dane klienta: Imię i nazwisko, adres pocztowy, adres mailowy, Nick allegro, nr telefonu do kontaktu, nr rachunku bankowego

  - opis wad produktu, załącznik z dokumentacją fotograficzną tych wad

  1. Jeżeli jest to niezbędne dla oceny wad fizycznych, Towar należy dostarczyć na adres sklepu:

  62-410 Łukom 20b. Sprzedawca odpowiada na zgłoszenie Klienta w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. Nierozpatrzenie zgłoszenia w zakreślonym terminie jest równoznaczne z jego uwzględnieniem.

  1. Sprzedawca pokrywa koszty odbioru, dostawy, usunięcia wad lub wymiany Towaru na nowy.

W naszym sklepie kupisz sprzęt na biwakowanie najwyższej jakości. Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, nasze produkty termosy esbitnóż mora czy nóż składany opinel cieszą się dużym zainteresowaniem. W promocyjnych cenach oferujemy nóż survivalowy, tytanowe noże składane w tym sprzęt bushcraft oraz sprzęt survivalowy. Na piesze wycieczki w ofercie dostępny jest bushcraft trekking a dla lubiących noclegi w namiocie polecamy bushcraft biwakowanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta, oraz do zakupów. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania.
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.